כתרים ביום אחד

כתרים ביום אחד – הפתרון האידיאלי לשיקום השיניים

בעבר, אם הייתם צריכים לעשות (או רציתם לעשות) כתר, זה היה חתיכת סיפור ארוך ומייגע: לפחות 3 ביקורים במרפאה, שבמהלכם גם כל מיני תהליכים לא כייפים, כמו למשל הנגיסה בחומר הרך או המטבע שמטרתם לייצר טביעות מהשיניים, או העובדה שהכתר היה לפעמים גבוה מדי והפריע בנגיסה או בסגירה התקנית של הפה.

 כיום, הודות לטכנולוגיה (ולרופאי השיניים שמשתמשים בה – חלק מרופאי השיניים בארץ עדיין משתמשים בשיטות הישנות), כל הסיפור הצטמצם ליום אחד, והליך הטיפול עצמו קל יותר ומציק פחות: טכנולוגיית CAD/CAM מאפשרת להעניק טיפול יעיל וממוקד, תוך שמירה על מבנה השיניים הטבעי, ללא כאבים ועם רמת דיוק גבוהה ביותר: הטכנולוגיה מאפשרת לייצר טביעות שיניים דיגיטליות של השיניים והחניכיים, ובכך ליצור כתר שנראה ומרגיש טבעי.

איך אפשר לעשות כתר ביום אחד?

לפני טכנולוגיית CAD/CAM, היה צריך לשלוח את טביעות השיניים למעבדה חיצונית, שנדרשה למספר שבועות כדי לייצר הכתר הדנטלי. בזמן הזה הרופא היה מניח כיסוי שן זמני ולא מושקע במיוחד, מה שגרם לו להיות מעט לא נוח, אולי אפילו לזוז. אחרי מספר שבועות הדגם היה מגיע מהמעבדה, והרופא היה מחליף את הדגם הזמני בדגם הקבוע. טכנולוגיית CAD/CAM מהווה מהפכה באסתטיקה הדנטלית המודרנית, כיוון שהיא מאפשרת לעשות הכל בפגישה אחת: הסריקה, הייצור של הכתר והנחתו בתוך השן מתבצעים באותו טיפול קצר וממוקד, ולכן אין זמן המתנה ממושך כלל שיגרום לאי נוחות או פגיעה באסתטיקה הזמנית של החיוך.

מתי צריך לעשות כתר?

כתרים הם שתלים דנטליים קבועים שמשמשים לשחזור שיניים שנשברו, נפגעו או נעקרו. היתרונות של כתר ביום אחד באמצעות טכנולוגיית CAD/CAM הם משמעותיים:

היתרון הגדול: זמן טיפול קצר. רובנו עסוקים, ולא יכולים לפנות שעות ארוכות לטיפולים דנטליים, מה גם שכל ביקור במרפאה דורש מציאת חנייה, לפעמים צריך להביא בייביסיטר, לצאת מהעבודה – בקיצור, מתיש. כתר ביום אחד זה פתרון מעולה לאנשים עסוקים.

 דיוק מרבי – טכנולוגיית CAD/CAM מאפשרת דיוק מקסימלי, בטח בהשוואה לטביעות השן שהיו נלקחות בעבר באמצעות מטבע שטוח בחלל הפה (שיטה שאנשים רבים סבלו ממנה). בשיטה החדשה הכל ממוחשב, כך שהכתר מותאם לשן באופן מושלם.

כתרים ביום אחד

מהם השלבים בייצור כתר ביום אחד?

השלבים בייצור כתר ביום אחד בטכנולוגיית CAD/CAM הם כדלקמן:

  1. פגישת הייעוץ – קודם כל, אתם מגיעים לפגישה בה מסבירים לכם במה מדובר, ובודקים אם זה בכלל מתאים לכם. במהלך הפגישה מומחה לשיקום הפה יבחן את השיניים שלכם ויסביר לכם על התהליך. הוא גם יעזור לכם לבחור את הצבע והצורה המתאימים לשן ולאסתטיקה הדנטלית הרצויה, שישתלבו עם השיניים הקיימות. חשוב שהגוון של הכתר החדש יתאים לשאר השיניים, אלא אם אתם עושים כתרים בכל הלסת, ואז כמובן אתם יכולים לבחור גוון בהיר ונאה בהתאמה מושלמת לטעם האישי ולמראה המבוקש על ידי מומחה לשיקום הפה.
  2. סריקה דיגיטלית – רופא השיניים יבצע סריקה דיגיטלית של השן שלכם, שתעניק תמונה תלת-ממדית של השן.
  3. עיצוב הכתר – בשלב השלישי, רופא השיניים ישתמש בתמונה התלת-ממדית כדי לעצב את הכתר. באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת הוא יוכל להתאים את הצורה, הצבע והגודל של הכתר כך שיתאימו באופן מושלם לשן שלכם, ולפה באופן כללי.
  4. ייצור כתר – בשלב הרביעי הכתר מיוצר במכונת CNC, באמצעות החומרים המתאימים – כבר לא שולחים את טביעת השן שלכם למעבדה חיצונית.
  5. הדבקת כתר – בשלב האחרון רופא השיניים מדביק את הכתר על השן שלכם, ואתם יוצאים שמחים וחייכנים מהמרפאה שלו.

ההליך כולו לא אמור להימשך יותר מיום אחד.

האם כתרים ביום אחד מתאימים לכולם?

כתרים ביום אחד מתאימים לרוב האנשים הזקוקים לכתר דנטלי, אבל הם לא מתאימים לכולם. לדוגמא, הם אינם מתאימים לאנשים עם שיניים חלשות או פגועות. 

האם כתר ביום אחד יכול להתאים גם לשן שבורה?

כן, כתרים ליום אחד מתאימים לשיקום שיניים שבורות, שיניים מקולקלות / פגומות, למראה בהיר יותר של השיניים, להשלמה של שן חסרה ולמראה אסתטי כללי של השיניים. 

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע”מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-6709779

דילוג לתוכן