אסתטיקה דנטלית DSD

למה כולנו משתוקקים לחיוך יפה ומטופח?

אין ספק שהרצון להיראות טוב הוא ברור ומובן, אבל האם ידעתם שלחיוך שלכם יכולות להיות גם השפעות פסיכולוגיות?

מחקר שנערך בארצות הברית העלה, שכמעט 30% מהנסקרים העידו שחיוך אצל אדם שהם פוגשים הוא הדבר הראשון שהם מבחינים בו, לפני עיניים או שיער. כמעט 40% אחוז מהנשאלים טענו שיבטלו את הסכמתם לצאת לדייט שני עם אדם בגלל שיניים לא מסודרות, ו57 אחוז אמרו שיעדיפו חיוך נחמד על פני עור מטופח. כ-70 אחוז מהאנשים חושבים שאישה מושכת יותר כשהיא מחייכת, ו 74% מאמינים שאדם בעל שיניים לא מטופחות או פשוט לא יפות, יסבול מבעיות בקריירה, עיכוב קידום וכן הלאה. עוד נאמר, שאנשים בעלי שיניים יפות נתפסים כאמינים יותר (חשוב מאוד עבור אנשים שעוסקים במתן שירותים), וחלק גם ציינו "מצליחים יותר".

חיוך יפה והצלחה בקריירה

סטטיסטית, אנשים בעלי חיוך יפה יותר מצליחים בחיים. מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת קליפורניה מצא שאנשים עם חיוך קורן מקבלים יותר הזדמנויות תעסוקה, מרוויחים יותר כסף, מקודמים יותר בעבודה, נתפסים כחכמים יותר, אמינים יותר וסמכותיים יותר.

מחקר אחר, שנערך על ידי אוניברסיטת סטנפורד, מצא שאנשים עם חיוך יפה יותר נתפסים כבעלי אישיות חיובית יותר, נעימה יותר, חברתית יותר ונוטים יותר ליצור קשרים חברתיים וליהנות מחיי זוגיות טובים יותר.

לכן, לא רק שיניים בריאות חשובות מבחינה פונקציונלית, אלא גם מומחה לשיקום הפה יכול לסייע בהשגת אסתטיקה דנטלית מרהיבה. שיניים יפות נתפסות אצלנו כמעידות על בריאות, נעורים וביטחון עצמי גבוה, שלוש תכונות חיוביות שעוזרות לבעלי שיניים יפות לצלוח אירועים חברתיים ותעסוקתיים בקלות רבה יותר, ופותחות בפניהם דלתות הן בעבודה והן בחיים האישיים.

מה מהווה "חיוך יפה" במובן מדעי?

 

מה בדיוק מגדיר "חיוך יפה?" נתונים מדעיים מצביעים על כמה גורמי מפתח ספציפיים:

צבע שיניים: שיניים לבנות וחזקות, כמו רבים מהדברים שמוצאים חן בעינינו, מאותתות לתת מודע הפרימיטיבי שלנו שהאדם שלפנינו יכול להיות זיווג נכון עבורנו, כי אנו מייחסים לשיניים לבנות פוריות, בריאות ונעורים. לכן אנו אוטומטית נימשך לאנשים עם שיניים כאלה. מומחה לשיקום הפה יכול לסייע בהשגת צבע שיניים מושלם ומלבב באמצעות טיפולי הלבנה מקצועיים.

חשיפת חניכיים: לרוב האנשים יש תצוגת חניכיים מסוימת – אחד עד שני סנטימטרים של רקמות חניכיים חשופות הוא הממוצע. חשיפה של 4 סנטימטרים ומעלה של רקמת חניכיים נתפסת כפחות אסתטית, אבל החדשות הטובות הן שטיפולי השיניים החדישים אצל מומחה לשיקום הפה יכולים להפחית את תצוגת החניכיים ולשנות את החיוך לחלוטין.

אורך השיניים: אצל נשים, השיניים החותכות הצדדיות קצרות וקטנות יותר בדרך כלל, בעוד שאצל גברים כל השיניים בעלות מראה אחיד יותר. אם השיניים שלכם בעלות אורכים אחרים ולא מחמיאים, ניתן לשנות את זה בטיפול אסתטי אצל רופא השיניים. 

שיניים ישרות: כבר כמעט לא תמצאו אנשים עם שיניים עקומות, במיוחד שהטיפול האורתודונטי הפך להיות שכיח בכל הגילאים, כולל פתרונות לגשר שקוף למבוגרים. אגב, מעבר למראה היפה של שיניים ישרות, ליישור יש גם יתרון בריאותי – שיניים עקומות קשה לנקות, מה שמאפשר למחלות חניכיים ולחורים להיווצר ביתר קלות. לדוגמא, שן שמתעקמת פנימה לחלל הפה יהיה בלתי אפשרי לנקות כראוי, בעוד ששן ישרה היא קלה לניקוי ולתחזוקת טיפוח יומיומית. 

חיוך יפה הוא חיוך הרמוני ומאוזן, המתאים למבנה הפנים של המטופל. אם בחרתם לתקן את מראה השיניים שלכם, חשוב לפנו לרופא שמתאים לכם את הטיפול – שיניים גדולות מדי, למשל, עלולות ליצור מראה לא טבעי וגם לא מחמיא.  

אסתטיקה דנטלית

מה הפירוש של אסתטיקה דנטלית DSD?

המשמעות של אסתטיקה דנטלית DSD היא –  Digital Smile Design-  עיצוב חיוך דיגיטלי. המשמעות של הגישה הזו היא שרופאי השיניים משלבים טכנולוגיות מתקדמות של צילום תלת-ממדי, הדמיה ממוחשבת ותוכנות עיצוב, כדי לתכנן באופן מותאם ואישי את החיוך המושלם לכל מטופל. טכנולוגיית DSD נשענת על שילוב של צילום תלת-ממדי ותוכנות עיצוב מתקדמות כדי ליצור הדמיה מדויקת של החיוך הנוכחי של המטופל כולל ניתוח של מבנה פניו, על המגרעות והבעיות שהוא סובל מהן (שלפעמים אינן נראות בעין, אך משפיעות על המראה הכללי). הדמיה כזו מאפשרת לרופא השיניים לתכנן טיפול מדויק שיכול לטפל בבעיות, ולהעניק למטופל חיוך מהמם המותאם למבנה פניו.

בנוסף, הטכנולוגיה מאפשרת להציג למטופל הדמיה ממוחשבת של החיוך העתידי שיותאם לו, ובכך לתת לו אפשרות להביע את העדפותיו לגבי כל אלמנט בחיוך.

מה הם שלבי הטיפול של אסתטיקה דנטלית DSD?

בשלב הראשון, המטופל מגיע לד"ר מץ, ומספר לו מה החלום שלו ואיך הוא רוצה שהחיוך שלו ייראה. ד"ר מץ בודק את המטופל, את שיניו, ההיסטוריה הרפואית שלו, ובמידה והמטופל מתאים לתהליך – אפשר לצאת לדרך!

בשלב השני בטיפול DSD המטופל עובר צילום תלת-ממדי של הפה והפנים שלו. צילומים אלה משמשים ליצירת הדמיה ממוחשבת של החיוך הנוכחי של המטופל, שעליו הרופא מפעיל את תוכנת העיצוב כדי ליצור הדמיה של החיוך הרצוי והמתאים למטופל, שזוכה לראות מראש כיצד ייראה החיוך שלו לאחר הטיפול – גודל השיניים וצורתן, הגוון שלהן ועוד.

לאחר שלב עיצוב החיוך והסכמה של הרופא והמטופל שזה החיוך המתאים לו, הטיפול מתחיל. הטיפול בדרך כלל כולל כמה טיפולי משנה כגון הלבנת שיניים, ציפויי חרסינה או כתרים.

לאחר כל אלה המטופל יכול לחייך אל העולם, ולראות איך העולם מחייך אליו בחזרה – אנשים אוהבים אנשים מטופחים, וחיוך בריא ויפה פותח דלתות ולבבות.

למי מתאים טיפול בטכנולוגיית DSD?

טיפול בטכנולוגיית DSD מיועד לכל מי שרוצה לשפר את מראה השיניים שלו ולהעניק לעצמו חיוך מושלם, אך טבעי. זה מתאים למשל לאנשים הסובלים משיניים עקומות, שבורות, סדוקות, או משיניים שחלקן קטנות / גדולות יותר מהאחרות, שיניים בעלות גוון כהה או שיניים חסרות. חלק מהאנשים הפונים לטיפול הם אנשים עם שיניים נאות סך הכל, אך אין להם חיוך קורן וסוחף – שזה הדבר שכולם רוצים ובצדק, ואם הם נמצאים מתאימים, הם עוברים את התהליך ומשפרים את מראה פניהם, ואת איכות חייהם. 

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע”מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-6709779

דילוג לתוכן