שיקומים נרחבים

שיקום דנטלי הוא טיפול המבוצע על ידי רופא השיניים, במצבים בהם חסרות שיניים בפה, או שהשיניים פגומות / שבורות / סדוקות וכדומה. המטרה של השיקום הדנטלי היא לשפר את המראה של הפה, אבל גם את התפקוד שלו (למשל במקרים בהם השיניים או אחת מהן מפריעות ליכולת הדיבור / לדיקציה) והבריאות של הפה (טיפול בשיניים חולות או פגומות). במרפאה של ד"ר מץ תוכלו לעבור שיקום דנטלי הכולל בתוכו מגוון טיפולים בטכניקות שונות. הבחירה בטכניקה המתאימה ביותר תלויה במצב השיניים של המטופל.

מה כולל שיקום דנטלי?

  • שתלים – ברגים ממתכת המתברגים בעצם הלסת, ומשמשים כבסיס לשיניים מלאכותיות, כתרים, גשרים או תותבות.
  • כתרים – כתרים הם מעטפת המכסה את כל השן, במקרים של שיניים שבורות או פגומות, ולשיפור המראה של שיניים עקומות או צהובות. כתרים גם מולבשים על שן שעברה טיפול שורש. 
  • גשרים – גשרים מחברים בין שני כתרים או שתלים, ומשמשים להשלמה של שן חסרה, או לשיפור המראה של שיניים שאינן ישרות.
  • תותבות – תותבות יכולות להיות קבועות או נשלפות, ומטרתן להחליף את כל השיניים או חלק מהן. כיום הנטייה היא לוותר על תותבות ולעשות שתלים, שנראים טוב יותר ולא כרוכים בכאבים או באי נוחות למטופל.

מתי מומלץ לבצע שיקום דנטלי?

במקרים של חוסר שיניים, מצב שיכול להיגרם כתוצאה מגורמים שונים – טיפולי שורש, נסיגת חניכיים, פציעה או מחלות חניכיים. חוסר שיניים יכול לגרום לבעיות אסתטיות, פונקציונליות ורפואיות, ולכן חובה למלא את החוסר בשתלים. 

במקרה של שיניים פגומות שעלולות להיות כואבות, להקשות על האכילה או על הדיבור ויכולות להוביל לבעיות בריאותיות.

אם השיניים לא ישרות – לפעמים השיקום הדנטלי מגיע כדי ליישר את השיניים. מעבר למטרה האסתטית, שיניים מאוד עקומות עלולות לייצר מחלות חניכיים (עקב חוסר היכולת לנקותן כראוי) ולהוביל לבעיות קשות ואף לנשירת שיניים.

אילו טיפולים מומלצים בשיקום דנטלי?

השתלת שיניים

השתלת שיניים היא פתרון יעיל לשיקום שיניים חסרות, והיא מתבצעת בטכניקה מתקדמת של שיקום דנטלי המאפשרת להחליף שיניים חסרות באופן קבוע, בלי להזדקק לטיפולים נוספים או משלימים. השתלים מעניקים מראה טבעי ופונקציונלי, ולא משפיעים על אופן הדיבור או האכילה (בניגוד לתותבות). הן אסתטיות מאוד, ונראות טבעיות. השתלת שיניים היא הליך כירורגי פשוט יחסית

מי מתאים להשתלת שיניים?

אם אתם חושבים על טיפול השתלת שיניים, רופא השיניים יוודא שאתם בבריאות כללית טובה, ויש לכם עצם לסת בריאה וחזקה.  

שיקומים נרחבים

כתרים ביום אחד

אנשים רוצים לעשות כתרים ביום אחד מסיבות טובות: זמן טיפול קצר יותר – כתרים ביום אחד דורשים בדרך כלל רק שתי פגישות עם רופא השיניים, מה שמפחית את הזמן והטרחה ובנוסף, המטופל לא מוצא את עצמו בלי שיניים. 

בנוסף, ישנם פחות סיכונים – כתרים ביום אחד מפחיתים את הסיכון לזיהומים או לבעיות אחרות העלולות להתרחש במהלך ההליך. חשוב במיוחד עבור אנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת או אנשים שעברו טיפולי שיניים אחרים לאחרונה.

למה לעשות כתרים?

הכתרים פופולריים מאוד אצל אנשים המעוניינים לשפר את המראה של השיניים שלהם, אך מהווים פתרון גם במקרים בהם אנשים מתקשים לאכול, ללעוס או לדבר כראוי – בעיות שעלולות להיגרם במצב של שיניים פגומות. בעבר, תהליך כתר היה דורש מספר פגישות עם רופא השיניים, אך בשנים האחרונות יש טכניקות חדשות המאפשרות לבצע כתרים ביום אחד, בשימוש בטכנולוגיית CAD/CAM המאפשרת לרופא השיניים ליצור את הכתר באמצעות מחשב.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע”מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 03-6709779

דילוג לתוכן